Înapoi la subiecte

Telecomanda
OPEL Astra G Caravan (T98)

  • @user_1007722 Jun 11, 2022
    Membru
    De curînd am achiziționat o masină a avut alarmă dar l-am pus pe un vecin sa o demonteze pt ca  avea si silențioasa si urla tot timpul,si cheia cu telecomanda masini nu merge decit manual,vechiul proprietar zice ca la el a mers inainte sa monteze alarma.am schimbat bateria dar degeaba,electricianul care mi-a scos modulul de la alarmă zice ca trebuie sa merg la cineva care face diagnoză pt ca,calculatorul masini nu mai recunoaste cipul telecomenzii,stie  cineva unde trebuie sa merg,pt că m-i se pare absurd să am asa calculator uituc.
    Răspundeți

    Demarat

    11.06.22

    Ultimul răspuns

    07.09.22

    Răspunsuri

    2

    Vizualizări

    236

  • @Ramona Sep 06, 2022
    Membru
    Cum pot schimba becul semnalizare față Opel Vectra C face lift. Este obligatoriu să dau farul jos? Mulțumesc!
    Răspundeți
    • @dragea @Ramona Sep 07, 2022
      Membru

      Becurile de semnalizare pot fi înlocuite cu ușurință. În spațiul de sub capotă este acces la suportul lămpii. Trebuie doar să miști suportul și vei vedea vechiul bec, ca să-l poți înlocui cu altul nou.

      Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon