AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / OPEL / Mașina nu merge, nu sunt erori

Înapoi la subiecte

Mașina nu merge, nu sunt erori
OPEL INSIGNIA

  • @vsima Sep 30, 2020
    Membru

    Bună tuturor, am nevoie urgent de un sfat. În timp ce mă întorceam de la serviciu cu mașina am stat în ambuteiaj, apoi când acesta s-a terminat mașina nu mai mergea. Apăsând pe benzină mașina abia mergea cu 3000 de rotații și mai mult. M-am oprit și am scos clema de la acumulator, mergea oarecum, dar când apăsam pe gaz până în podea, se întâmpla același lucru. Erori nu sunt.

    Răspundeți

    Demarat

    30.09.20

    Ultimul răspuns

    05.10.20

    Răspunsuri

    4

    Vizualizări

    597

  • OPEL Vectra C Sedan (Z02) 1.8 16V
    @user_116722 Sep 30, 2020
    Membru
    Sa nu fie din cauza catalizatorului. Sa nu fie înfundat. Daca este înfundat nu are pe unde evacua gazele și din cauza asta opune in bot și nu trage. Asta daca nu ai aprins becul motor. Daca ai aprins becul motor poate sa fie de la sonda lambda și ai eroarea p0420.
    Răspundeți
  • @vichim Oct 02, 2020
    Membru

    care este kilometrajul? Pare a fi din cauza catalizatorului!
     

    Răspundeți
  • @vsima Oct 04, 2020
    Membru

     170.000 scanerul a arătat o eroare la filtrul de particule și EGR
     

    Răspundeți
  • @vichim Oct 05, 2020
    Membru

    Înlocuirea filtrului de particule și curățarea completă a sistemului EGR vă va ajuta

    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon