AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / RENAULT / Se stranguleaza furtumul ce iesr din intercooler catre admisie

Înapoi la subiecte

Se stranguleaza furtumul ce iesr din intercooler catre admisie
RENAULT MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV)

  • @user_1556159 Apr 24, 2023
    Membru
    Salutare. Am o problema la un Master 3 an 2018.Furtumul care iese din intercooler si intra dupa aceea in admisie se stranguleaza la o turatie de 1500 rpm iar in momentul cand turatia creste peste 2300-2500 se umfla la loc. Nu apare nici o eroare pe bord si nici pe tester. Masina merge bine doar mi se pare ca la turatii mici putin se inneaca. Am verificat turbo care este ok(am montat un turbo perfect functional de pe o alta masina), filtru aer, debitmetru, am montat furtunele de aer de pe alta masina, schimbat senzor map, schimbat intercooler, verificat furtunele de vacuum etc. Cineva care aintampinat aceeasi problema? 
    Răspundeți

    Demarat

    24.04.23

    Ultimul răspuns

    24.04.23

    Răspunsuri

    0

    Vizualizări

    130

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon