AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / FIAT / Scurgeri ulei si zgomot mare motor

Înapoi la subiecte

Scurgeri ulei si zgomot mare motor
FIAT PUNTO (188)

  • FIAT PUNTO Van (188AX) 1.2 60
    @user_453345 Jul 10, 2021
    Membru
    Salut 
    Am un fiat punto 1.2 8v benzina 2003 , am fost cu el sa schimb garnitura de chiuloasa si am rectificat chiuloasa si acum merge foarte urat parca este tractor . Cand am dus-o in service mergea perfect , atat ca dadea apa afara insa functiona perfect motorul nu avea scurgeri de ulei nimic .  Cand am luat-o de la mecanic mi-a spus ca s-a aprins martorul la ulei si nu stiu de ce ca , nu era cand am dus-o . I-am schimbat si uleiul si la fel . Acum merge parca ar fii in 2 , 3 pistoane tremura toata si are martorul ulei aprins , aveti idee ce se intampla va rog frumos sa imi lasati parerile voastre daca a-ti intalnit !
    Răspundeți

    Demarat

    10.07.21

    Ultimul răspuns

    10.07.21

    Răspunsuri

    0

    Vizualizări

    365

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon