AUTODOC FORUM / Discuții despre piesele auto după mărcile lor / TOPRAN / Recenzii despre producătorul Topran

Înapoi la subiecte

Recenzii despre producătorul Topran

  • @caterinasabau Sep 22, 2020
    Membru

    Bună ziua, merită să montez pe mașină piese de marcă Topran? Am citit o mulțime de recenzii negative pe internet și acum mă îndoiesc de calitate

    Răspundeți

    Demarat

    22.09.20

    Ultimul răspuns

    28.09.20

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    606

  • @grozarozalia Sep 23, 2020
    Membru

    Mecanismul acționare geam sa defectat, geamul se clătină înainte și înapoi. Am decis sa il schimb. Am cumpărat unul Topran. Am scos piesa veche si am pus-o pe cea nouă. Nimic complicat. La final am înțeles că ceva nu este în regulă! Tija de la mânerul mecanismului de reglare era scurtă

    Răspundeți
  • @florinatanase Sep 24, 2020
    Membru

    Am înlocuit schimbătorul de căldură. Aveam montat Nissens, au început să aibă scurgeri la imbinare. Am cumpărat Topran considerat hans pries. Calitatea este normală, are mai multe faguri decît cel Nissens, în interior sunt ocoliri.

    Răspundeți
  • @carlablaga Sep 28, 2020
    Membru

    Am comandat flanșa Topran. Vechia piesă era de la JP Group. Acum câteva luni am încercat să restabilesc flanșa prin aplicarea unei plăci metalice, dar nu a ținut mult.

    Când am demontat piesa JP, am decis să o desfac și am rămas surprins, se pare că nu era doar o bandă elastică. În interior era lichid. După instalare sunetul persista. Era mai puțină vobrație, dar fără schimbări semnificative.

    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon