AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / PEUGEOT / Peugeout 207cc 2007 P1339 code erroare

Înapoi la subiecte

Peugeout 207cc 2007 P1339 code erroare
PEUGEOT 207 CC (WD_)

  • @user_1316450 Dec 30, 2022
    Membru
    Buna ziua,
    Detin modelul peugeout 207CC benzina  an 2007.
    De curand am schimbat catalizatorul si sondele lamba,dupa aceasta schimbare cand temperatura apei ajunge la 97 de grade imi apare in bord depolution system fault cu erroarea ->p1339- misfire pe cilindrul 3,dupa care motorul functioneaza in 3 cilindri ,deoarece bobina nu mai functioneaza pana nu sterg erroare.
    Motorul intra in limitare cand apa ajunge la 97 de grade, in timpul mersului eroarea apare doar daca turatia motorului scade sub 1000.Care ar putea fi cauza acestei probleme?
    Va multumesc!
       
    Răspundeți

    Demarat

    30.12.22

    Ultimul răspuns

    02.01.23

    Răspunsuri

    1

    Vizualizări

    134

  • PEUGEOT | 207 CC (WD_)
    @sebascu Jan 02, 2023
    Membru
    Bună! Ce piese au fost demontate pentru schimbul catalizatorului și a sondelor lambda? Poate o piesă nu a fost montată/conectată corect sau, și mai rău, a fost deteriorată în timpul montării. Cred că ar trebui să verifici starea tuturor pieselor, totodată să verifici funcționalitatea bobinei de inducție.
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon