Înapoi la subiecte

Intrebari Renault Talisman
RENAULT Talisman Grandtour (KP_)

  • @user_2183778 Jan 25, 2024
    Membru

    Salut,

    am achizitionat si eu un Talisman 2016 1.6 Intens Energy dCi 130 EDC 150mii km si am cateva nelamuriri daca ma poate ajuta cineva cu ele:

    1 – Nu inteleg cum functioneaza clima deoarece pe gurile de evacuare din compartimentul pasagerilor spate abia baga ceva aer….baga ceva dar oricum cu 50 – 60% mai putin decat pe fata.
    Doar daca setez sa bata aerul in fata si la picioare si de la treapta 5-6 in sus….parca e un pic mai bine dat tot incet.

    2 – Se poate schimba camera spate cu alta care are o rezolutie mai buna? imaginea furnizata de camera pe timpul zilei este destul de slaba iar pe timpul noptii si mai si…..parca ma uit la un TV din anii ’80.

    3 – un service sau o reprezentanta in Bucuresti care sa ofere preturi decente exista? parca nu as vrea sa o mai fac la “coltul blocului” cum faceam masina anterioara.

    4 – upgrade-ul R-Link2 de la v2.2.19.300 la v 3.3 cam la ce pret ajunge la Mavexim Gaesti sau Mival Class ? sau exista o alta varianta de a face upgrade la altcineva care se ocupa si stie?

    pentru cei care au facut upgrade-ul si sunt dispusi sa zica pretul.
    Răspundeți

    Demarat

    25.01.24

    Ultimul răspuns

    25.01.24

    Răspunsuri

    0

    Vizualizări

    68

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon