AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / KIA / sincronizarea axelor cu came si vilbrochenului (pozitia marcherilor) cand inlocuiesc cureaua de distributie

Înapoi la subiecte

sincronizarea axelor cu came si vilbrochenului (pozitia marcherilor) cand inlocuiesc cureaua de distributie
KIA Shuma Sedan (FB)

  • KIA SEPHIA (FB) 1.5
    @user_536291 Aug 30, 2021
    Membru
    buna ziua,
    Am o KIA Sephia II, model 1999, injectie benzina, capacitate 1,5l, 16 valve, 65kw. Masina are 207.000km. S a dezmembrat in mers rola intinzatoare a curelei de distributie, la demontare gasind doar rolele, fara bile intre ele, acestea intrand in contact si producand zgomotul care mi-a atras atentia. Rog sa imi spuneti cum se face sincronizarea axelor cu came cu vilbrochenul ( pozitia marcherilor) la schimbarea curelei de distributie si cum se regleaza intinderea acesteia.
    Va multumesc
    Răspundeți

    Demarat

    30.08.21

    Ultimul răspuns

    30.08.21

    Răspunsuri

    0

    Vizualizări

    200

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon