Înapoi la subiecte

Nu dau de capat
VW GOLF PLUS (5M1, 521)

  • VW GOLF PLUS (5M1, 521) 1.4 16V
    @user_1475046 Mar 20, 2023
    Membru
    Buna ziua am si eu o intrebare Am un Golf plus an 2006 1,4 benzina.
    Acum o luna am schimbat sonda lambda  ca testerul mi a dat eror,iar dupa 10 zile a aparut iarasi chekingul pe bord ,mentionez ca sonda lambda e adus din germania original care ma costat 120 Euro,.Uni spun ca bujiile ,bobina sa schimb altul e sonda lambda ,si nu mai stiu ce sa fac .oare e sonda lambda sau e altceva .Masina trage bine motorul functioneaza foarte bine .
    Ce poate sa fie?
    Răspundeți

    Demarat

    20.03.23

    Ultimul răspuns

    28.03.23

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    134

  • VW | GOLF PLUS (5M1, 521)
    @ionuica Mar 23, 2023
    Membru
    Bună! Trebuie să citiți codurile de eroare, dacă eroarea este pe aceeași sondă lambda, atunci merită să verificați mai întâi cablajul.
    Răspundeți
  • VW GOLF PLUS (5M1, 521) 1.4 16V
    @user_1475046 Mar 25, 2023
    Membru
    Sa verific cablajul de la Sonda lamba?
    Sonda este noua
    Răspundeți
    • VW | GOLF PLUS (5M1, 521)
      @ionuica @user_1475046 Mar 28, 2023
      Membru
      Este necesar să verifici acea parte a cablajului care merge de la conector la unitatea de control, precum și să verifici dacă sonda lambda a fost selectată corect, indiferent dacă se potrivește exact sau nu.
      Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon