Înapoi la subiecte

Cutie viteza
NISSAN Qashqai / Qashqai +2 I (J10, NJ10)

  • @user_1768059 Jul 27, 2023
    Membru
    Buna ziua , am și eu o problema la cutia de viteza la un nisan Qashqai 2.0 duci din 2010 , uneori cârâie la scoaterea din treapta a 2a , iar alteori când o scot pe liber (in mers) nu reușesc să bag in nici o viteza. Calc ambreiajul a 2 oară și atunci se deblochează .Menționez că mașina are 215mi km și nu s-a schimbat ambreiajul. Mulțumesc !
    Răspundeți

    Demarat

    27.07.23

    Ultimul răspuns

    12.02.24

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    240

  • @user_2011333 Nov 18, 2023
    Membru
    Bună ziua!am un nissan qashqai j11 2016 cutie automata cvt și în momentul când accelerez intră în vibrații. Precizez ca am verificat rotile și sun ok și am schimbat și un cap planetara stânga cel spre cutia de viteze. Dacă cineva a mai avut acest defect și mă poate ajuta cu vreun sfat.multumesc!
    Răspundeți
    • @Barba neagră @user_2011333 Dec 22, 2023
      Membru
      Buna ziua, cel mai probabil s-a defectat variatorul in sine, doar inlocuirea lui va ajuta, aceste cutii nu pot fi reparate, daca se angajeaza sa le repare, tot nu rezista mult dupa reparare.
      Răspundeți
  • @user_2236573 Feb 12, 2024
    Membru
    Pentru Qashqai j10 și j11 la câți km parcurși se schimba uleiul la CV automata
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon