Înapoi la subiecte

Adaugare proiectoare ceata
VW Golf IV Hatchback (1J1)

  • VW GOLF IV (1J1) 1.9 SDI
    @user_1182811 Oct 31, 2022
    Membru
    Buna ziua! Am un Golf 4 hatchback din 2003 care nu este dotat din fabrica cu proiectoare de ceata. A adaugat cineva proiectoare de ceata la Golf 4 si poate impartasi experienta? Va multumesc anticipat!
    Răspundeți

    Demarat

    31.10.22

    Ultimul răspuns

    02.11.22

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    202

  • VW | Golf IV Hatchback (1J1)
    @codrutanu Nov 01, 2022
    Membru
    Bună! Pentru a instala farurile, am cumpărat un comutator lumini exterioare exterior, un set de fire pentru conectarea PTF-urilor originale, un releu și faruri de ceață pentru bara de protecție. Nu pot spune ce și cum au fost instalate, căci lucrarea a fost făcută la un service auto.
    Răspundeți
    • VW GOLF IV (1J1) 1.9 SDI
      @user_1182811 @codrutanu Nov 01, 2022
      Membru
      Buna! Multumesc pentru raspuns!
      Ce inseamna PTF? Ai inlocuit comutatorul de lumini cu unul care avea si functionalitatea de proiectoare fata? Iti mai aduci aminte de une ai cumparat proiectoarele?
      Răspundeți
    • VW | Golf IV Hatchback (1J1)
      @codrutanu @user_1182811 Nov 02, 2022
      Membru
      PTF-uri adică cablurile de pe mașină. Le-am cumparat cu mult timp in urma, mecanicul mi-a dat o lista cu numere de piese pe care să le cumpăr. Da, am cumparat comutatorul care avea functia de a aprinde proiectoarele față.
      Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon