Înapoi la subiecte

Zgârieturi pe parbriz
SKODA OCTAVIA (1U2)

  • @rpetrea Sep 22, 2020
    Membru

    După 6 luni de exploatare, am observat pe parbrizul mașinii dungi care nu puteau fi spălate. Ca rezultat, sa dovedit că acestea erau zgârieturi. Este normal să apară la o mașină nouă care a parcurs 6000 km în regim de oraș? Nu vreau să merg din nou la dealer și să îmi spună că nu pot face nimic

    Răspundeți

    Demarat

    22.09.20

    Ultimul răspuns

    27.09.20

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    295

  • @dstaicu Sep 23, 2020
    Membru

    Este o problemă tipică pe A7fl. Eu am la fel. Și am auzit că doar parbrizele încălzite au așa problemă. Dealerul va zice că nu se poate face nimic.

    Răspundeți
  • @teodora01 Sep 24, 2020
    Membru

    într-adevăr este o problemă obișnuită. Am parcurs 5000 de km și am deja zgârieturi minore. În principiu, acestea nu reduc vizibilitatea (firele de încălzire încordează mai mult ochii), dar totuși sunt neplăcute.

    Răspundeți
  • @ligiadima Sep 27, 2020
    Membru

    Confirm că este o astfel de problemă. La finele iernii, au rămas mici semne pe sticlă. Din cate am inteles, nisipul nimerește sub ștergatoare și provoacă zgârieturi directe

    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon