Înapoi la subiecte

Sfaturi utile
RENAULT KOLEOS (HY_)

  • @user_1101478 Aug 12, 2022
    Membru
    Va salut pe toti. As dori un sfat, in principiu nu cred ca se poate rezolva problema decat cu suportarea cheltuielilor de catre posesorul auto, indiferent de marca, a problemelor aparute la motor dupa inspectia RAR.
    Am depasit termenul de revizie RAR si fiul meu a fost nevoit sa faca demersurile de obtinere a talonului, suspendat de politie.
    Toate bune, obligatoriu inspectia RAR la Grivita, in Bucuresti. Dupa ceva asteptare pt. a intra in posesia actelor (cam 1.5 – 2 ore), am plecat cu masina. Mi s-a parut ceva suspect, dar fiind trafic intens nu am putut sa prind viteza, sa-mi dau seama ce se intampla cu motorul la turatii mari. Bineinteles ca dupa un timp bataia se auzea foarte tare, am mers la un mecanic cunoscut si constatarea a fost ca a ”crapat” o supapa, dupa zgomot sau cu sanse mici sa fie un injector, dar are un alt zgomot. Urmeaza desfacut motor, canstatare exacta a defectiunii si platesc tot eu ca cei care au produs paguba sunt acoperiti. Ciudat, nu poti merge fara avizul lor dar daca iti strica ceva la masina, tot tu esti bun de plata.
    parerea dvs. !?
    Va multumesc
    Răspundeți

    Demarat

    12.08.22

    Ultimul răspuns

    12.09.22

    Răspunsuri

    1

    Vizualizări

    189

  • @user_1148027 Sep 12, 2022
    Membru
    Buna seara ! Am un Koleos din 2009 si mi sa ars becul de faza lunga si scurta ,mentionez ca nu  ma pricep daca e halogen ….are o lupa .Ma poate ajuta cineva cu sfaturi pt.a schimba becul….cum sa fac????
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon