AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / DACIA / Nu luminează lămpile de mers înapoi

Înapoi la subiecte

Nu luminează lămpile de mers înapoi
DACIA DUSTER

  • @Lanky Jun 24, 2020
    Membru

    Lampa de mers înapoi nu mai luminează. Cunoașteți din ce motiv?

    Răspundeți

    Demarat

    24.06.20

    Ultimul răspuns

    13.11.23

    Răspunsuri

    2

    Vizualizări

    273

  • @Asarat Jun 24, 2020
    Membru

    Eu însuși am avut această problemă. In cazul meu motivul a fost comutatorul lampă marșarier. Dacă deschideți capota și priviți în jos cutia de viteze, senzorul este situat ușor în dreapta sub carcasa bateriei. Tot ce este necesar de făcut este să verificați cablajul: scoateți conectorii cablurilor și frecații unul de celălalt. Dacă lumina de pe spate se aprinde, înseamnă că cablajele sunt bune dar senzorul în sine este defectat.

    Răspundeți
  • DACIA Duster II 1.6 SCe 115 (HMM1)
    @user_1999859 Nov 13, 2023
    Membru
    Cum se scot firele de la dulia becului lampă roșie ceață spate Duster 2? Nu reușesc, iar  firele conectate nu permit rotirea suficientă pentru ieșirea duliei din locașul lămpii. Nu pot schimba becul de ceață spate!
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon