Înapoi la subiecte

Merită să cumpăr?
BMW X3 (F25)

  • @manoleanghel Sep 23, 2020
    Membru

    Am vazut un BMW X3 cu ultimul model de caroserie. Care sunt dezavantajele acestei mașini? Pentru că nu am avut niciodată BMW sau SUV-uri și mă interesează atât minusurile cât și plusurile

    Răspundeți

    Demarat

    23.09.20

    Ultimul răspuns

    02.10.20

    Răspunsuri

    3

    Vizualizări

    340

  • @micunechifor Sep 24, 2020
    Membru

    Ce echipare are? Ce tip de X3 preconizezi să cumperi?

    Răspundeți
  • @dorin57 Sep 28, 2020
    Membru

    Cum echiparea poate afecta avantajele și dezavantajele unei mașini? Eu întreb despre capacitatea de mers, siguranță, consumul real, confort etc.
    Motorul este diesel sau pe benzină nu cunosc exact. Da, aici vor spune sa iau cu motor de 3.0d. Poate, dar unde să-l conduc? Nu prea avem autostrăzi ca în Germania
    Cred că e deajuns și 2.0…
    Xdrive, diferite camere, cruise control, panorama nu este necesară, aleg să refuz la salonul din piele, monitorul mare…
    Pe site-ul BMW nu prea este informație, trebuie să merg la un salon auto și să aflu informații de la vănzătorii consultanți.

    Răspundeți
  • @micunechifor Oct 02, 2020
    Membru

    De ce am întrebat despre echipare? – pentru că BMW-urile pot fi diferite))) am văzut BMW de tip “ieftin” și BMW “cum trebuie”. Înțeleg că încă nu cunoașteți particularitățile BMW-ului
    am studiat mult modelul X3, motoarele, echiparea, comoditatea, am făcut test drive-uri.
    si am concluzionat că… Volvo XC60>> BMW X3

    Nu am timp sa explic de ce.. puteți singur examina. Dacă aveți nevoie doar de insignă, luați cel mai ieftin BMW și veți avea BMW.
     

    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon