Înapoi la subiecte

Martor motor
PEUGEOT 3008 SUV (M_)

  • @user_577015 Sep 24, 2021
    Membru
    Am masina in reprezentanta Peugeot de 2 saptamani. Am schimbat distrbutia ,totul ok ,dupa 3 zile martor motor aprins, o pun pe un tester “P00BC  INLET AIR CIRCUIT , AIR FLOW LOWER” , ma duc la reprezentanta inapoi cu martorul, dupa 2 zile imi spune ca e ceva pe admisie ,vor verifica furtunele , dupa 3 zile,nu sunt furtunele , se pare ca e egr ul, dupa alte 3 zile este egr ul ,apare pe tester ,il schimbam, ok ,il schimbam in doua zile e gata masina, ma duc sa iau masina, stati un pic ca mai regleaza ceva si e gata , mai stati un pic ca iese cu ea ptr verificare , iese cu ea mai trece 1 ora si vine, aaaa nu puteti sa o luati , martorul e tot aprins , eroarea e pe turbina. In momentul ala am luat foc. Intreb ,cand am adus o era vreo eroare pe turbina??? Raspuns: NU, intrebare:acum e eroare pe tubina ? raspuns DA. Cum eu va aduc masina fara eroare pe turbina si acum are eroare pe turbina in conditiile in care ii schimbati EGR  si imi ziceti ca e gata???? Nimeni nu stie nimic, ASA NE DA TESTERUL.  Le am cerut documentele, ce au facut,ce au schimbat ,mi au dat o foaie din prima zi de cand am adus masina cu rezultatul testerului “1.scurgere detectată în aval de unitatea de măsurare a aerului 2. Defecțiune la scurgerea supapei EGR” . Ce fac? ii pun sa si dea egr ul jos si mi l puna pe al meu inapoi,iau masina si ma duc 9 mii de ani in alta parte,sau astept sa vad cu ce erori ma mai pricopsesc, poate tre sa schimb si motorul  dupa inca 2 testere ale lor. Masina merge perfect,asa am dus o , mergand perfect.
    Răspundeți

    Demarat

    24.09.21

    Ultimul răspuns

    24.09.21

    Răspunsuri

    0

    Vizualizări

    651

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon