Înapoi la subiecte

Intarzieri livrare auto
TOYOTA

  • @user_1483532 Mar 24, 2023
    Membru
    Salutare,
    As dori sa stiu daca mai sunt si alte cazuri de intarziere livrare toyot rav4. Am dat o comanda in oct 2022 cu livrare in feb 2023 pt modelul hybrid 2023 luxury premium. In feb m au anuntat ca livrarea se muta in iunie. In martie m au anuntat ca livrarea se muta in septembrie.
    Daca nu as fi legat de tichetele rabla, sincer m as retrage. Stiti ceva mai multe? Dealer ul din Iasi nu e prea comunicativ. 🙁 
    Multumesc frumos!
    Răspundeți

    Demarat

    24.03.23

    Ultimul răspuns

    22.05.23

    Răspunsuri

    2

    Vizualizări

    304

  • @user_1617295 May 19, 2023
    Membru
    Salut,
    Am si eu un caz, cu o Toyota Rav4 Excl. BiTone cu comanda de la sfarsitul lui octombrie 2022, si livrare in mai 2023 (~7 luni de la comanda). 
    Am fost contactati acum o luna si ni s-a spus ca masina nu a intrat inca in fabricatie si este posibil sa ajunga in septembrie !!! (adica aproape 11 luni de la comanda)
    In momentul de fata, inca nu am primit nici un termen, cu toate insistentele.
    Mi se tot spune ca nu au nici un raspuns de la fabrica pt ca masina nu a intrat in fabricatie.
    De mentionat ca, la momentul comenzii, am facut un studiu de piata referitor la timpii de livrare si Toyota era undeva la medie. A fost un criteriu (timpul de livrare) important la selectia initiala.
    Interesant este ca se promoveaza pe site-urile Toyota masini “in stoc”, cu poze pt modelul BiTone.
    Dezamagire mare ! 
    Bafta la achizitii !
    Răspundeți
  • @user_1617295 May 22, 2023
    Membru
    Salutare,
    De mentionat ca valabilitatea “notei de inscriere” la programul rabla este de 300 zile.
    Deci, atentie la timpii de livrare.
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon