AUTODOC FORUM / Discuții despre automobile după mărci / MERCEDES-BENZ / iluminatul defect plafoniera si portbagaj

Înapoi la subiecte

iluminatul defect plafoniera si portbagaj
MERCEDES-BENZ Clasa B (W245)

  • MERCEDES-BENZ Clasa B (W245) B 180 CDI (245.207)
    @user_1598411 May 11, 2023
    Membru
    Buna ziua,
    Cum remediez iluminatul din plafoniera, portbagaj si cel rosu de la baza haionului. Am inlocuit cu o lampa LED becul rosu de la baza haionului, apoi in portbagaj am inlocuit cu acelasi tip de lampa, in plafoniera la fel, NU mai functioneaza.
    Solicit informatii.
    Multumesc.
    Cu stima.
    Răspundeți

    Demarat

    11.05.23

    Ultimul răspuns

    03.07.23

    Răspunsuri

    4

    Vizualizări

    171

  • MERCEDES-BENZ | Clasa B (W245)
    @aurelimon May 22, 2023
    Membru
    Bună! Cel mai probabil, nu funcționează din motiv că l-ai schimbat pe LED. Încearcă să instalezi lampile identice cu cele ce au fost pe mașină din fabrică.
    Răspundeți
    • MERCEDES-BENZ Clasa B (W245) B 180 CDI (245.207)
      @user_1598411 @aurelimon Jun 05, 2023
      Membru
      Multumesc ptr informatie, astazi incerc sa le inlocuiesc cu cele identice.
      Cu stima.
      Răspundeți
  • MERCEDES-BENZ Clasa B (W245) B 180 CDI (245.207)
    @user_1598411 Jul 03, 2023
    Membru
    Sunt probleme cu circuitele, nu stiu care sunt sigurantele respective, ma ajuta cineva? Cu stima.
    Răspundeți
    • MERCEDES-BENZ | Clasa B (W245)
      @aurelimon @user_1598411 Jul 03, 2023
      Membru
      Pe partea din spate a capacului de siguranțe ar trebui să fie scrisă informația asta.
      Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon