Înapoi la subiecte

Defectiune sistem antipoluare
PEUGEOT 207 (WA_, WC_)

  • TOYOTA RAV 4 III (ACA3_, ACE_, ALA3_, GSA3_, ZSA3_) 2.2 D 4WD (ALA30_)
    @user_6958 May 19, 2021
    Membru
    Depolution system faulty imi apare pe bord. Am schimbat egr, supapa diferentiala presiune dpf, curatat admisie, conducta egr… Tot apare si nu se reseteaza codul. 
    Răspundeți

    Demarat

    19.05.21

    Ultimul răspuns

    01.10.21

    Răspunsuri

    1

    Vizualizări

    1596

  • @user_577015 Oct 01, 2021
    Membru
    Masina fara niciun fel de problema. Ma duc in repr Peugeot ptr schimb distributie, dupa 3 zile martor motor, 2 sapt stata in service sa schimbe un egr, reper masina mergea pefect. Plec de la service, in 2 min se aprinde “defect sistem antipoluare” martorul de adblue si cheita de service. Zic, ok tre sa pun adblue, ceea ce fac, plec cu masina, in 4 min se stinge becul, totul ok, dupa 2 zile se aprinde iar, ajung cu masina in parcare si ia de aici sperietura, fum alb albastru iese de sub capota, pe esapament, am zis ca ia foc masina. Am oprit repede motorul. Maine de dim le rup capul celor de la eurial ploiesti. Am dus masina buna la schimb de distributie si uite unde am ajuns si culmea eu platesc. Mentionez ca a scos fum ca la balamuc si prin fata si prin spate cu egr abia schimbat. Ce poate sa fie????  In afara faptului ca cei de la peugeot sunt praf si pulbere
    Răspundeți

Doar cei înregistrați pot răspunde și posta

Instalați aplicația AUTODOC CLUB!

Gestionarul dumneavoastră personal de cheltuieli pentru automobilul dumneavoastră, sfaturi utile de mentenanță, note de reamintire despre programările viitoare și intervalele de întreținere, instrucțiunile de reparație de sine stătătoare — toate acestea pe telefonul dumneavoastră.

Autodoc CLUB app qr-code
Scanați

Pentru a descărca aplicația:

Autodoc CLUB App icon